Kurumsal Üyeler
Kategoriler
Diğer Bilgileri
En İyi 10 Isparta Diyetisyen - Beslenme ve Diyet Doktorları | Ustageliyo.com'da

En İyi 10 Isparta Diyetisyen | Ustageliyo.com'da

Altın Firmalar


Üzgünüz! Isparta için kayıtlı Diyetisyen bulunamadı!
Isparta Diyetisyenseniz Kurumsal Üye Olun, burada ilk sizin firmanız görünsün.Isparta Diyetisyen Danışmanlık Hizmeti

İnsanların çoğu hayatları boyunca bir kere de olsa diyet yapma serüvenine girmiştir. Kişiler genellikle sağlık problemleri yüzünden, kilo alınabilmesi için, kilo verilebilmesi için, emziren annelerin süt miktarının çoğalması için, bulunduğu kiloyu koruyabilmek için ya da diyet beslenmesini günlük hayat rutinleri haline getirdikleri için diyet uygularlar. Günlük hayatta diyete başvurma zorunluluğu olan kişilerin her şeyden önce olarak sağlıklı bir diyet uygulayabilmesi için ve sağlıklı kiloya ulaşılabilmesi için bu konuda uzman ve profesyonel olan  Isparta diyetisyen kişilerden yardım almaları gerekmektedir. Kilo problemi olan kişilerin gereken sağlıklı kiloya ulaşmaları için hizmet veren kişilere diyetisyen denmektedir. İnsan sağlığı için hizmet veren hastanelerden ve kliniklerden diyetisyen yardımı alınabilir.

Diyetisyen Hizmeti Kapsamı Nedir?

Kişilerin kilo kontrollerini sağlayan ve takip eden diyetisyenlerin kişiler için sundukları hizmetler şöyledir;

 • Diyetisyen, kişilerin beslenme alışkanlıkları ile alakalı olan düzensizlikleri düzeltme ve doğru beslenme rutini oluşturma ile ilgili konularda problemli kişilere yardımda bulunur. 
 • Kilo problemi olan kişilerin günlük hayat standartlarına uygun ve fiziksel ve biyolojik olarak sağlık durumunun göz önünde bulundurulmasıyla yeni beslenme stratejileri oluşturur. 
 • Kilo problemi hakkında yardım alan kişilerin sürecini takip altına alır.
 • Kişilerin sağlık ihtiyaçları ve diğer eksikleri olduğu durumda farklı kategorilerdeki sağlıkçılar ile beraber çalışabilir. 
 • Spor yapan kişilere performans yükseltme ve güçlendirme adına hizmet verebilir.
 • Kişilerin diyet uygulaması ile beraber diğer hastalıklardan korunmasını sağlamak amaçlı hizmetler verebilir.
 • Diyetisyenler sadece zayıflamak isteyen kişilere değil süt arttırmak isteyen anneler, kilo almak isteyen kişiler gibi birçok probleme çözüm olabilir. 
 • Verdiği hizmetleri branşındaki yapılan yeniliklere uyum sağlamış bir şekilde verir. 

Diyet Süreci Nasıl İşler?

Kilo problemi olan veya diğer problemleri için diyet yapan kişilerin sağlıklı bir şekilde diyet yapabilmesi için vücutlarının iyi bir şekilde analiz edilmesi şarttır. Yapılan analizlerde diyet yapacak olan kişilerin vücutları analiz edilerek sahip oldukları su, yağ, kas oranları ölçülür. Ölçülen ve belirlenen bu oranlar belli dönemler boyunca karşılaştırılarak diyet süreci belli olur. Diyet yapılırken uygulanan tedavilerde diyetisyenler kişilere gerektiği zamanlarda analizler yapmaya devam ederler. Uygulana tedaviler herkes için farlılık gösterir. Uygulanan tedavinin kalıcı olabilmesi için gerekli olan en önemli şey  Isparta diyetisyen gözleminden olmasıdır.  Uygulanan diyetler kişilerin sağlık durumlarına göre değişkenlik gösterir. Yardım aldığınız diyetisyene sağlık problemleriniz hakkında detaylı bilgiler vermeniz önemlidir. Günümüzdeki anne adayları da daha bilinçli kilo kontrolü ve süt artırımı için bu dönemde diyetisyenlerden hizmet alarak daha sağlıklı bir süreç geçirebilirler. Büyük insanlarda olduğu gibi bebeklerde de beslenme oldukça önemli bir konudur. Bebeklerin 6 aydan sonra ek gıdaya geçmesi ile beraber bebeklere uygun beslenme listeleri de uygulanmaktadır. Hızlı gelişimleri adına bebeklerin beslenmelerinde kullanıldığı besinlerin doğru olması ve doğru miktarda yedirilmesi oldukça önemlidir. Bebekler gibi çocuklarında okul yaşından öncesi ve sonrası oluşan beslenme alışkanlıkları fiziksel gelişimleri için çok önemlidir. Çocukların doğru beslenmesi ile alakalı ve fiziksel gelişimlerinin takibi için profesyonel olarak çocuk diyetisyeni yardımı alınabilir.

İyi Bir Diyetisyende Aranan Özelikler Nelerdir?

 • Hastalarının sorunlarını doğru bir şekilde dinlemeli ve anlaması gerekmektedir.
 • Çözüm odaklı olarak sorunları analiz edebilmeli.
 • Ekibinde çalışma arkadaşları ile iyi bir iletişimi olması gerekmektedir. 
 • Yapılan bilimsel çalışmaları göz önünde bulundurarak beslenme tavsiyeleri vermelidir.
 • Ondan hizmet alan kişiler ile yakından ilgilenmesi ve empati yapabilmesi onu  Isparta en iyi diyetisyen yapabilecek davranışlardır.

Çocuk Diyetisyeni 

Çocukların büyüme döneminde sağlıklı olabilmeleri ve gelişimlerinin sağlanabilmesi için beslenmeleri çok önemli bir konudur. Sürekli büyüme döneminde olan çocuklar bu süreçte yüksek kalorili ve sağlığa zararlı olan içecek ve yiyeceklerden uzak tutulmaları gerekmektedir.  Bu dönemlerde sağlıksız olan hazır gıda ürünlerinden beslenme alışkanlığı oluşturulmamalıdır. Gelişim çağındaki çocukların tükettikleri gıdalar ve beslenme rutinleri gelişmekte olan fiziksel ve zihinsel yetilerini büyük oranda etkilemektedir.  Gelişim çağındaki çocukların düzenli bir şekilde vücut kütle endekslerine bakılması ve yaş gruplarına göre uygunluğunun takip edilmesi gerekmektedir.

Çocuk Diyetisyeni, gelişim çağındaki çocuklarda düzenli olarak yapılan vücut kütle analizlerinin yapılmasını sağlar ve yaş grubuna göre uygunluğunu izler. Çocukların beslenmeleri belli yaş gruplarına göre gruplanmaktadır. Çocukların yaşlarına göre beslenme dönemleri şöyledir;

 • Bebeklik grubu:  0-1 yaş grubu beslenme
 • Küçük çocukluk grubu: 1-2 yaş grubu beslenme
 • Okul öncesi çocuk grubu: 3-5 yaş grubu beslenme
 • Okul döneminde çocuk grubu: 6-11 yaş grubu beslenme
 • Ergenlik grubu: 11-18 yaş grubu beslenme
 • Çocukların sahip oldukları hastalıklar dâhilinde beslenme

Çocukların sahip oldukları beslenme ile alakalı bazı hastalık çeşitleri şu şekildedir;

 • Bebeklik ve çocukluk döneminde oluşan fazla kilolar ve obezite
 • Büyük oranda ve süreklilik gösteren iştah kaybı
 • Çok fazla tuvalete çıkma ya da tuvalete çıkamama
 • Büyüme çağındaki çocuklarda ve bebeklerde gelişme problemleri
 • Spor ile ilgili olan çocukların yeterli beslenememesi oluşan sorunlar
 • Tüketilen besinlerin bünyeye alerjik reaksiyonları
 • Çocukların sınav dönemlerinde düzenli beslenmemesi halinde oluşan sorunlar

Diyetisyen Fiyatları

Diyetisyen fiyatları sorunlarınız, sağlık problemleriniz ve diyete başvuru amacınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse kilo almak isteyen bir kişiye uygulanan hizmet ve spor ile ilgilenen kişiye verilmesi gereken diyet hizmetleri aynı değildir. Diyet hizmetleri farklı yöntemler ile alınabilir bu yöntemler online ya da yüz yüze olabilir bu noktada da fiyat değişiklikleri olmaktadır.  Diyetisyenlerin ücretleri farklılık gösterebilir her diyetisyenin standart aynı fiyatı yoktur. Diyetisyenlerin fiyatları kliniklerinin bulundukları semte, şehre göre değişiklik gösterebilir.  Alınan ücretlerin alma işlemleri de yine diyetisyenden diyetisyene değişebilir. Ücretler diyetisyenler tarafından yapılan her muayene sonrası alınabilirken toplu bir şekilde de alınabilir.

En İyi Diyetisyen Hizmeti İçin Doğru Adres

Birçoğu kişi etraftan duyma bilgiler ve diyetle ilgili kitaplar alarak diyet uygulamasını yapmaya çalışmaktadır. Yanlış bilgiler ile yapılan yanlış diyetler insan sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atmaktadır ve azımsanmayacak kadar önemlidir. Uygulanan beslenme rutinleri kişilerin hayat standartlarını oldukça etkilemektedir. Diyet konusu ile alakalı etraftan duyulan bilgiler ciddiye alınmamalıdır sadece konuda profesyonel olan diyetisyenlerden yardım istenmelidir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi diyetisyen Isparta arayışındaysanız sizin için doğru adres burası burada açacağınız ilanlar ile ihtiyacınız doğrultusunda değerlendirmeler yapabilirsiniz. Sitede diyetisyen iş ilanları ile ilgilide ilan oluşturabilirsiniz.


Aksu Atabey Eğridir(Eğirdir) Gelendost Gönen Isparta Keçiborlu Senirkent Sütçüler Şarkikaraağaç Uluborlu Yalvaç Yenişarbademli

ustageliyo.com